Workshop De Verbeelders
Carll Cneut
Workshop in samenwerking met deAuteurs.


Foto: Boumediene Belbachir
Bio
Carll Cneut (1969, Roeselare) studeerde grafische vormgeving aan Sint-Lucas In Gent en kwam toevallig in de illustratiewereld terecht. Naar eigen zeggen kon hij niet zo goed tekenen, maar geleidelijk aan ontwikkelde hij een eigen stijl. Hij schildert ambachtelijk met acryl en brengt vele lagen verf over elkaar aan. Al schilderend vervolmaakt hij techniek en compositie. Vandaag haal je de illustraties van Cneut er in één oogopslag uit.
Hij is één van de bekendste Vlaamse illustratoren met een oeuvre aan (bekroonde) prentenboeken die ver over de grenzen heen gelezen worden. Met zijn laatste boek O Pinokkio (tekst Imme Dros) presenteert hij zijn versie van deze wereldberoemde figuur.
Illustratie: Carll Cneut, O Pinokkio, Querido
Wat kan je verwachten?
Carll: "De achtergronden in mijn werk - vooral in De Gouden Kooi en O Pinokkio - bestaan vaak uit verschillende lagen acrylverf die telkens gedeeltelijk weggewassen worden en opnieuw gedeeltelijk overschilderd. In deze workshop toon ik hoe ik dat doe met behulp van masking fluid, maskeerfilm en remover.
Elke deelnemer ontvangt een kleine potloodtekening waarop we zelf met bovenstaande materialen gaan verder werken."
Gebruikte technieken en materialen: multi-layered schilderen met acrylverf, remover en masking fluid.

Foto: Hilde Coenegrachts
Benodigdheden
- Penselen
- Cutter of scalpel
- Mondmasker
- Eventueel eigen acrylverf

Illustratie: Carll Cneut, De gouden kooi, De Eenhoorn
Praktisch
Wanneer: zaterdag 29 augustus 2026, 9u30-11u30
Waar: Cultuurcentrum Hasselt (CCHA), Kunstlaan 5, 3500 Hasselt
Prijs: 25 euro
Max. aantal deelnemers: 20
Inschrijven en betalen:
Volg in de namiddag de interessante lezingen! Meer info vind je hier.
Klik hier voor het volledige programma.
